Uplay+ i aktywazcja Rainbow Six Siege Ultimate

Witam.
Chciałem sobie za darmo odblokować tych nowych operatorów z ember rise więc aby nie czekać i nie wydawać 50 000 renownów to aktywowałem sobie darmowy okres Uplay +
Po czym aktywowałem wersję ultimate r6.
Wszedłem do gry i operatorzy się pojawili.
Tak to prawda chciałem po prostu wyjść na cwaniaczka :)
Następnie dezaktywowałem od razu Uplay+ aby nie zapomnieć bo później by sami zaczęli pobierać opłatę w następnym miesiącu.
Tylko teraz pytanie co się stanie właściwie 1 października ponieważ to wtedy dopiero(pomimo, że anulowałem subskrypcje) dezaktywuje się subskrypcja.
Dostałem nawet email:

We confirm that your UPLAY+ subscription is cancelled per your request. This will be effective from 2019-10-01 .

Until then, you can still enjoy all UPLAY+ has to offer! If you change your mind, you can easily renew your subscription here and enjoy unlimited access to 100+ PC games.

You will find here the list of games for which your in-game progression is currently saved.

Tylko teraz jak sprawa wygląda. Otóż gram w r6 już prawie 4 lata i w sumie wszystkich operatorów podstawowych i DLC kupiłem za renowny, nigdy też nie kupowałem season passa.

Po aktywowaniu wersji ultimate nawet dostałem komunikat w grze w powiadomieniach, że operatorzy z roku 1,2,3 są odblokowani mimo, że ich już miałem.
W sumie nic się tam nie zmieniło, wszystkie skórki celowniki tak jak były.

Martwię się teraz co może się stać jak skończy się subskrypcja Uplay+ Czy zabierze mi tylko tych 2 operatorów z ember rise czy wszystkich z każdego DLC albo co gorsza zablokuje mi dostęp do nawet tej mojej podstawowej wersji gry którą kupiłem 4 lata temu?